Методична студія для учителів української мови та літератури Вашківецької ОТГ (Вижницький р-н)

На виконання планів роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області та відділу освіти Вашківецької об’єднаної територіальної громади 15 травня 2020 проведено методичну студію для педагогів. За сприяння Одовійчук Світлани Ярославівни філологи Вашківецької ОТГ активно долучилися до обговорення питань щодо організованого завершення 2019/2020 н.р. Беручи за основу нормативні документи, учителі зорієнтували себе на чітке виконання норм і вимог навчальних програм, інструкцій та календарно-тематичних планів в умовах карантину. Зауважили, що відповідально і творчо слід підійти до планування роботи на 2020/2021 н.р., максимально передбачити час для проведення коригуючих занять.

Євгенія Квітень, методист Інституту, привернула також увагу учасників студії на документи МОНУ, що винесені на громадське обговорення, і запросила освітян долучитись до роботи над ними. Міністерство освіти і науки розробило проєкт Професійного стандарту за професіями «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» та «Вчитель закладу загальної середньої освіти». Документ описує основні трудові функції та умови праці вчителів, встановлює єдині вимоги до їхніх загальних та фахових компетентностей відповідно до кваліфікаційної категорії, а також умови допуску до роботи, тому педагоги не можуть залишатися осторонь. Обговорення триватиме до 20 травня 2020.

Важливим є проєкт постанови КМУ «Про затвердження порядку проведення іспиту на рівень володіння державною мовою»,  що розроблено Національною комісією зі стандартів державної мови на виконання пункту одинадцятого частини першої статті 44 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Проєкт акта визначає правові та організаційні засади проведення іспиту на рівень володіння державною мовою осіб, які претендують на зайняття посад, визначених частиною першою статті 9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Зауваження та пропозиції до проєкту акта можна надсилати до 25 травня 2020 року на електронну пошту: t_panchenko@mon.gov.ua

ФОТОЗВІТ

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *