Вивчення української мови в ЗЗСО з румунською мовою навчання

Як відомо, щоб добре знати будь-яку мову, потрібно систематично вчити її. Цю думку підтримують і вчителі української мови шкіл з навчанням мовами національних меншин. Сьогодні, 19 травня, вони брали участь в онлайн-конференції «Вивчення української мови в ЗЗСО з румунською мовою навчання». Захід дав змогу зібрати ідеї різних педагогів про те, як в умовах карантину продовжувати результативно навчати своїх учнів.

Учасниками конференції були методисти РМК/ММК, ОТГ, директори ЗЗСО з румунською мовою навчання, учителі початкових класів ЗЗСО Чернівецької області з навчанням мовами національних меншин.

Координацію роботи під час конференції здійснювала Олена Пілігач, методист НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін і міжнародної інтеграції Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

Серед спікерів – Тамара Богачик, заступник директора з науково-методичної роботи ІППОЧО; Оксана Петрук, провідний науковий співробітник відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України; Лідія Коптюк, викладач психології, заступник директора з навчально-виробничої роботи педагогічного фахового коледжу ЧНУ ім.Ю.Федьковича; Тетяна Медіна, доцент кафедри соціології, соціального забезпечення та місцевого самоврядування ЧНУ ім.Ю.Федьковича; Ігор Хворостяний, радник з мовних питань проєкту «Фінська підтримка реформи української школи» («Навчаємось разом»).

Також своїми думками поділилися вчителі-учасники конференції.

Освітяни зійшлися на тому, що хоч нова реальність і дивна, але педагог все одно має опиратися на основні принципи своєї роботи: довіряти своєму учневі та розвивати в ньому бажання вчитися. Усе інше – це лише питання засобів навчання: хай то будуть мовні аудіоматеріали чи використання освітніх онлайн-платформ.

ФОТОЗВІТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *