# mesa police arrest records # kaufman county jail records # trace phone # npi search by phone number # navajo nation police records # east hampton new york property records # mobile number directory with name and address # property sales records indiana #
 • Нова українська школа: методичний супровід законодавчих змін на початок нового навчального року

  П'ятниця, 19 жовтня 2018, 09:08
 • Інструктивно-методична нарада щодо організації та проведення атестації педагогічних працівників

  П'ятниця, 19 жовтня 2018, 08:26
 • Про проведення вебінару з проблеми: «Стан та перспективи впровадження військово-патріотичної виховної системи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в освітній простір»

  Четвер, 18 жовтня 2018, 14:11
 • «Роль вчителя у формуванні духовних цінностей українського патріота»

  Вівторок, 16 жовтня 2018, 16:08
 • Турнір юних фізиків

  Вівторок, 16 жовтня 2018, 09:26

No categories found

 •   0
There are no images available in the gallery.
Події Конкурс з української мови ім. Петра Яцика – це патріотична акція утвердження українського Тарасового слова

Конкурс з української мови ім. Петра Яцика – це патріотична акція утвердження українського Тарасового слова

23 12_17У Чернівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 відбулося урочисте відкриття ІІІ етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Щорічний конкурс має на меті сприяти утвердженню статусу української мови як державної, піднесенню її престижу, вихованню в молодого покоління українців поваги до мови свого народу.

Зініціював конкурс Петро Яцик, який почав своє життя з чистого аркуша у Канаді і через певний час досяг великих висот: став успішним бізнесменом, великим громадським діячем. Часто Петра Яцика запитували, в чому секрет його успіху, на що він посміхаючись відповідав: «Треба жити розумно і просто, думати над своїми вчинками і наперед, і після них, а ще необхідно також частіше заглядати в свою душу, щоб знати себе, бути чесним перед собою». Як актуально звучать сьогодні ці слова! Нині українська мова – це не лише націєтворчий чинник, це мова народу, який виборює гідність, волю та своє місце в європейській родині. Конкурс знавців української мови вийшов за вузькі рами лише творчого змагання. Сьогодні це патріотична акція утвердження українського Тарасового слова, українського духу, прагнення до свободи у цьому світі».

Урочистості з нагоди початку ІІІ етапу провели члени оргкомітету: начальник відділу фахової освіти, ліцензування і атестації, позашкільної освіти та виховної роботи управління освіти і науки Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації Лілія Бурченко; заступник директора з науково-методичної роботи ІППО ЧО, кандидат історичних наук  Тамара Богачик, доктор філологічних наук, професор кафедри сучасної української мови філологічного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича, голова журі Наталія Руснак; завідувач НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППОЧО Євгенія Квітень; завідувач НМЦ безперервної педагогічної освіти, атестації педкадрів та освітніх закладів ІППОЧО Марія Одинак; методист української мови та літератури ІППОЧО Надія Свирланяк; директор Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 Чернівецької міської ради Світлана Жуковська.

Лілія Бурченко у вітальному слові зауважила, що конкурс знавців української мови – це не лише творчі змагання учнівської та студентської молоді, а й своєрідна патріотична акція утвердження українського слова. Представник Департаменту побажала присутнім миру та здоров’я, успіхів та перемоги.

Також до учасників конкурсу звернулася Тамара Богачик: «Ми горді з того, що в нас є інтелектуальна еліта – це ви, переможці ІІ та учасники IІІ етапу  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. І ви  своїм словом, своїми знаннями маєте ще раз і ще раз доводити, що Україна – це європейська повноправна держава, яка гідна на достойне життя своїх громадян. І вам розбудовувати її, вам примножувати національні здобутки, вам приносити своїми знаннями світову славу нашій Батьківщині. Ми переконані в тому, що так і буде. Ніхто ніколи не зможе український народ поставити на коліна. Свідченням цього є події останнього року. Ці події накладають сумний відбиток у нашій свідомості, але треба вірити. Оптимізму нам, віри у власні сили!»

Наталя Руснак переконувала філологічно обдарованих учнів – учасників конкурсу – у майбутньому обирати професії пов’язані з філологією, «адже мова обслуговує всі сфери нашого життя та є відображенням ментальності народу». За словами професора, існує нерозривний зв’язок між мовою та суспільством. Також наголосила на тому, що настільною книгою кожного  інтелектуала має бути – словник, процитувавши Максима Рильського: « Не бійтеся заглядати у словник: це пишний яр, а не сумне провалля…»  Нехай для вас вони стануть життєвим брендом».

Світлана Жуковська презентувала навчальний заклад та розповіла про особливості його роботи.

Завершила урочистості Євгенія Квітень словами: «Вкотре конкурс підкреслює, що участь у ньому беруть найкращі пошановувачі рідної мови». Євгенія Дмитрівна подякувала вчителям за пропагування української мови та висловила сподівання, що у майбутньому державна мова буде не питанням дискусії, а стане життєвою необхідністю кожного громадянина: «Ви своєю щоденною подвижницькою працею втілюєте мрію Петра Яцика, який писав: «Це не буде лише змагання на знання української мови, упевнений, це буде щось значуще». Ви допомагаєте виявляти тих національно свідомих юних громадян України, які згодом стануть національною елітою. Дорогі учасники, ми від усього серця вітаємо вас та бажаємо надійного здоров’я, творчого успіху, нових перемог у нашій українській Україні».

За сприяння адміністрації Чернівецької гімназії №5 та педагогічного й учнівського колективів було підготовлено яскравий патріотичний виступ, який налаштував учасників на плідну роботу.

Після урочистостей учасники приступили до виконання конкурсних робіт. Роботи оцінює висококомпетентне журі, у складі якого працюють професори ЧНУ ім. Ю.Федьковича, методисти ІППОЧО, кращі філологи Буковини.

Нехай переможе сильніший!

Конкурсантів переповнював позитивний настрій. Так, Антоніна Ребюк, учениця Вищого професійного училища радіоелектроніки  щиро пишається тим, що має змогу брати участь у конкурсі. Це надає наснаги та віри у власні сили»..

Інна Писарюк, учениця Вищого професійного училища радіоелектроніки вже кілька років поспіль бере участь у конкурсі ім. Петра Яцика. Учасниця ділиться: «Я з радістю беру участь у конкурсі. Вважаю, що це - престижно. Знання української мови нам дуже потрібні. А перше місце це - не найголовніше, важливою уже є  участь».

Довідково: Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика за вісімнадцять років свого проведення набув неабиякої популярності і престижу. З 2007 року має статус національного. На сьогодні у ньому беруть участь понад п’ять мільйонів школярів, учнів профтехучилищ, студентів та військових не тільки з України, а й з понад 20-ти країн, навіть таких екзотичних для побутування української мови, як Китай, Фінляндія, Швеція.

ФОТОЗВІТ

2018
Жовтень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Журнал відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4580
mod_vvisit_counterВчора9133
mod_vvisit_counterЦього тижня13713
mod_vvisit_counterМинулого тижня58936
mod_vvisit_counterЦього місяця157152
mod_vvisit_counterМинулого місяця162447
mod_vvisit_counterВсі3456170

Online (20 minutes ago): 145
Your IP: 54.224.56.126
,
Now is: 2018-10-22 13:23
11.jpg

Опитування

Більш за все задоволення в житті приносить: