Керівники ЗЗСО області обговорили актуальні проблеми освітньої системи
4 грудня 2018 року освітяни області взяли участь у відкритій управлінській студії з керівниками закладів загальної середньої освіти. На заході були присутні представники Департаменту освіти і науки ЧОДА, Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, місцевої влади, директори ЗЗСО області та педагоги. Захід проходив у форматі «відкритого мікрофону», тобто кожен присутній у залі міг безпосередньо звернутися з питанням, яке його цікавило, до представників керівних освітянських установ краю та обговорити його.
Роботу студії розпочала Оксана Палійчук, директор ДОН ЧОДА, яка привітала всіх з початком такої важливої зустрічі, під час якої освітяни можуть спільно вирішувати актуальні проблеми, та закликала учасників «накреслити шлях змін». Також до слухачів звернувся Михайло Павлюк, в.о. голови Чернівецької ОДА, розповівши про підтримку крайовою владою освітньої системи регіону. А також посадовець нагородив ювілейною відзнакою «100 років Буковинського віча» найкращих освітян області. Надія Періус, заступник директора, начальник управління ресурсного забезпечення ДОН ЧОДА, розповіла про моніторинг матеріально-технічного забезпечення реформи НУШ у ЗЗСО області: розподіл коштів, їхню реалізацію, забезпечення підручниками. О.М.Палійчук доповнила цю інформацію даними про нову формулу освітньої субвенції.
Заступник директора ІППОЧО з науково-методичної роботи Тамара Богачик висвітлила питання системного моніторингу ефективності реалізації освітньої реформи, зосередивши увагу на наступних питаннях: створення та забезпечення освітнього середовища в класі, наставницька підтримка вчителів перших класів, психологічний супровід реалізації НУШ тощо.
Поділилася досвідом упровадження нових принципів навчання в початковій школі Ольга Лупуляк, директор Коровійської ЗОШ І-ІІІ ст. Глибоцького району. Цей освітній заклад упродовж 2017/2018 року був одним із пілотних в області та одним з перших в Україні випробував освітню реформу в дії. Освітянка дала колегам поради щодо того, як вирішувати щоденні та більш глобальні проблеми, з якими може стикнутися школа в перші місяці реалізації Концепції НУШ.
Оксана Гринюк, головний спеціаліст відділу інклюзивної, спеціальної, позашкільної освіти та виховної роботи ДОН ЧОДА, виступила з доповіддю «Інклюзивна освіта як складова освітньої реформи» та детально розповіла про організацію інклюзивного навчання в закладах освіти області.
Опісля всі охочі могли висловити свої думки щодо почутого та поставити питання, які їх хвилювали.