# mesa police arrest records # kaufman county jail records # trace phone # npi search by phone number # navajo nation police records # east hampton new york property records # mobile number directory with name and address # property sales records indiana #
 • Готуємося до нової української школи. Прагнемо стати учителями-фасилітаторами

  Середа, 18 вересня 2019, 13:44
 • Наказ від 05/09/19 № 375 про підсумки та організацію методичної роботи у 2019/2020 навчальному році

  Середа, 18 вересня 2019, 09:45
 • Ключові питання організації освітнього процесу на Буковині

  Понеділок, 16 вересня 2019, 09:14
 • Відбулися тренінгові курси за програмою «Дорослішай на здоров’я»

  П'ятниця, 13 вересня 2019, 11:31
 • Удосконалення організації підвищення кваліфікації педагогічних працівників області

  Четвер, 12 вересня 2019, 13:20

No categories found

 •   0
There are no images available in the gallery.
Події Учимося будувати громадянську освіту

Учимося будувати громадянську освіту

12 06  Сучасні соціокультурні процеси, що відбуваються в Україні, диктують необхідність не тільки теоретичного осмислення громадянської освіти, що відображено певним чином в нормативно-правових актах (Конституції України, Законі України «Про освіту», Національній стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки, Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, Національній стратегії у сфері прав людини, Національній доктрині розвитку освіти України в ХХІ столітті, Концепції громадянської освіти в Україні та інші).

Важливість громадянської освіти школярів зумовлена новими соціально-політичними реаліями українського суспільства, пошуком спільних для громадян демократичних цінностей і національних ідеалів, участю України в загальносвітових політичних, економічних і соціокультурних процесах. Це потребує освіти для демократичного громадянства через якісне формування громадянської ідентичності, здатності й готовності молодої людини до усвідомленого вибору шляхом критичного аналізу різних можливостей та варіантів, активної участі в суспільних процесах, установлення конструктивних відносин на засадах соціального партнерства.
Особливу роль у виокремленні громадянської освіти, як сектору, відіграють ті процеси, що пов’язані з інтеграцією України у європейський та світовий освітній простір. Таким чином, одним із основних соціальних замовлень у школі є формування й розвиток здатності школярів до життя й діяльності у правовій демократичній державі, яка обрала собі перспективу членства в ЄС.
Історичне минуле Чернівецької області, що сформувало полікультурну (поліетнічну) спадщину, сприяє формуванню регіонального досвіду з громадянської освіти. Тому створення регіональної моделі громадянської освіти є важливим напрямком формування громадянських якостей молоді на основі відповідного історико-генетичного та соціально-педагогічного аналізу, створення умов учням щодо набуття досвіду громадянської дії, демократичної поведінки та комунікативної взаємодії. 
Необхідність поєднання актуальних і перспективних завдань освітнього процесу вимагає впровадження у практику роботи форм, засобів та прийомів громадянської освіти, які сприятимуть успішному розвитку та соціалізації особистості, формуванню її національної самосвідомості, громадянської позиції, загальної культури, світоглядних орієнтирів, критичного мислення, творчих здібностей, дослідницьких та аналітичних навичок та професійних якостей. Це і зумовило вибір теми дослідно-експериментальної роботи «Розвиток громадянської освіти старшокласників в умовах формування полікультурного українського суспільства» на базі закладів освіти області: Чернівецького філософсько-правового ліцею №2 (директор А.І.Сігітов), Чернівецької гімназії №5 (директор Т.Г.Мінакова),  Чернівецької ЗОШ №2 І-ІІІ ст. Чернівецької міської ради (директор О.М.Покальська); Глибоцького ліцею (директор Д.І.Глобак); Сторожинецького ліцею (директор В.І.Багрій); Сторожинецької гімназії (директор С.П.Алієва); Новоселицької ЗОШ № 3 І-ІІІ ст.(директор С.А.Кока); Новоселицької гімназії (директор О.М.Петров), Новоселицького ліцею (директор І.М.Каліструк); Боянської ЗОШ І-ІІІ ст. Новоселицького району (директор А.В.Бота); Кіцманської гімназії (директор В.І.Гешко).
12 червня на кафедрі політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича був проведений науково-методичний колоквіум з означеної проблеми.
З вітальними словами до учасників заходу звернулися Ірина Ісопенко, заступник директора Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА та Олександр Добржанський, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича, доктор історичних наук, професор.
Анатолій Круглашов, завідувач кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, доктор політичних наук, професор, окреслив у своїй доповіді питання про реалізацію дослідно-експериментальної роботи за темою «Розвиток громадянської освіти старшокласників в умовах формування полікультурного українського суспільства» у закладах освіти області.
«Цей експеримент, який ми починаємо, вкрай важливий, оскільки події в Україні переконливо засвідчують фундаментальні дефіцити громадянської освіти наших співвітчизників. Здебільшого українці, на жаль, не мають орієнтації щодо того, якими є їхні права і обов’язки, що і від кого можна вимагати, де і для чого потрібно проявляти свою ініціативу для отримання позитивних результатів і для громадянина, і для громади, і для країни в цілому. Тому брак системної громадянської освіти в Україні стає надтривожним. Зараз запровадили для десятикласників курси громадянської освіти. Це поки що дуже маленька крапля порівняно з тими потребами, які люди мають сьогодні. Окрім суспільних потреб нам треба належним чином враховувати специфіку прикордонного, міграційного, полікультурного і поліконфесійного населення. Треба виховувати критично мислячого громадянина, водночас здатного до солідарних дій з іншими державами, це особливе завдання для нашого регіону. Ми раді, що ряд шкіл нашої області приєдналися до експерименту, який розрахований на 5 років, сподіваюся, що разом ми знайдемо форми тієї роботи, яка буде прикладом і для інших закладів освіти інших областей України. Перспективи є завжди. Збудувати нову державу складно й інколи боляче, але це завжди реально, працюючи сьогодні, а не коли-небудь в майбутньому», – зазначив Анатолій Миколайович.
Наталія Ротар, доктор політичних наук, професор кафедри політології та державного управління факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича доповіла про науково-консультативний супровід створення регіональної моделі громадянської освіти.
Детально зупинилася на впровадженні в освітній процес системи соціально-педагогічних впливів на розвиток громадянської компетентності старшокласників Тамара Богачик, заступник директора з науково-методичної роботи Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, кандидат історичних наук.
Андрій Сігітов, директор ліцею Чернівецького філософсько-правового ліцею №2 Чернівецької міської ради, акцентував увагу на формуванні ключових компетентностей старшокласників через оволодіння системою європейських цінностей.
Насамкінець відбувся обмін думками про регіональну модель громадянської освіти, попередні досягнення освіти Буковини.
Освіта має продукувати індивідів, здатних забезпечити прискорене економічне зростання і культурний розвиток країни, свідомих, суспільно активних громадян, конкурентоспроможних на європейському і світових ринках праці. Реалізація цих єдиних для всієї освіти завдань має здійснюватися різними шляхами – через розмаїття освітніх інституцій, форм і методів навчання, запровадження сучасного менеджменту.
Учасники колоквіуму мали змогу обмінятися думками, внести власні пропозиції щодо організації відповідної роботи у закладах освіти.

ФОТОЗВІТ

2019
Вересень
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Журнал відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1926
mod_vvisit_counterВчора9902
mod_vvisit_counterЦього тижня41786
mod_vvisit_counterМинулого тижня79449
mod_vvisit_counterЦього місяця195891
mod_vvisit_counterМинулого місяця284427
mod_vvisit_counterВсі2802701

Online (20 minutes ago): 164
Your IP: 35.173.47.43
,
Now is: 2019-09-19 05:53
20.jpg

Опитування

Більш за все задоволення в житті приносить: