# mesa police arrest records # kaufman county jail records # trace phone # npi search by phone number # navajo nation police records # east hampton new york property records # mobile number directory with name and address # property sales records indiana #
 • Наказ ДОН від 21.01.2020 №25 Про організацію відбірково-тренувальних зборів переможців ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2019/2020 навчальному році

  Середа, 22 січня 2020, 10:06
 • Протоколи остаточних результатів ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики

  Вівторок, 21 січня 2020, 20:00
 • «Про проведення ІІІ Всеукраїнського вернісажу-практикуму для сучасних керівників закладів освіти, вчителів і викладачів»

  Вівторок, 21 січня 2020, 15:32
 • Наказ ДОН від 16 січня 2020 № 21 Про організаційно-практичне забезпечення підготовки і проведення другого, регіонального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» у 2019/2020 навчальному році

  Вівторок, 21 січня 2020, 10:27
 • Стартував Національний проєкт з фінансової обізнаності на Буковині

  Понеділок, 20 січня 2020, 15:25

No categories found

 •   0
There are no images available in the gallery.
Інноваційні проекти Фінансова грамотність

Викладання курсу за вибором "Фінансова грамотність"

Презентовано оновлене навчально-методичне забезпечення викладання курсу «Фінансова грамотність»

68612320 2335991273174723_15869783899635712_n  Упродовж 19-20 серпня 2019 року у Львові проходив Всеукраїнський навчальний семінар для підготовки тренерів з викладання курсу «Фінансова грамотності». У ході семінару опрацьовано нові навчальні програми на 35 та 105 год., навчальний підручник та робочий зошит із курсу "Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?" для учнів 10,11 класів, а також проведено пристендові уроки.

Оновлене навчально-методичне забезпечення викладання курсу у 10,11 класах:

Навчальний підручник

Робочий зошит

Навчальна програма на 35 год.

Навчальна програма на 105 год. Детальніше...

Нормативне забезпечення викладання курсу «Фінансова грамотність» Завантажити 

Навчально-методичне забезпечення викладання курсу «Фінансова грамотність». 2-10 класи (завантажити)

Програма курсу за вибором «Фінансова грамотність» для учнів 10 класів (завантажити)

Методичні рекомендації щодо викладання курсу за вибором «Фінансова грамотність» у 2015/2016 навчальному році (завантажити)

ПРОГРАМИ для загальноосвітніх навчальних закладів курсу за вибором «ЕКОНОМІКА & ФІНАНСИ» 2-9 класи (завантажити)

 

«Global Money Week – 2018»

Міністерство освіти і науки України, послідовно здійснюючи роботу з підвищення якості української системи освіти та долучаючись до глобальної міжнародної навчальної ініціативи, підтримує проведення освітніх заходів з 12 по 18 березня 2018 року в рамках «Global Money Week – 2018» (пункт 6 Програми реалізації дослідницько-експериментальної роботи на 2017-2018 роки (наказ МОН України від 15.02.2017 №236) Детальніше

 

Формування фінансової грамотності та компетентності ініціативність і підприємливість у школярів та педагогів 

dsc 036528.04.2017 року на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбувся методичний практикум для 40 педагогів області, які викладають курс «Фінансова грамотність» з проблеми «Формування фінансової грамотності та компетентності ініціативність і підприємливість у школярів загальноосвітніх навчальних закладів».

Експеримент був започаткований за підтримки Програми розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II) разом з Міністерством освіти і науки України, Інститутом модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Національним банком України та Університетом банківської справи НБУ.

У роботі практикуму брали участь Надія Періус, заступник директора Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА-начальник управління ресурсного забезпечення, кандидат психологічних наук; Галина Руда, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти з науково-навчальної роботи та міжнародних відносин, кандидат психологічних наук; Ольга Гирик та Олена Сідельник, доценти кафедр фінансів та банківської справи Львівського навчально-наукового інституту ДВНЗ "Університет банківської справи", кандидати економічних наук, доценти; Наталія Куриш, завідувач НМЦ освітнього менеджменту та координації діяльності методичних служб, обласний координатор реалізації Всеукраїнського експеременту; Ірина Унгурян, викладач кафедри педагогіки, психології і теорії управління освітою ІППОЧО, кандидат педагогічних наук.

У ході практикуму Оленою Петрівною та Наталією Костянтинівною презентовано навчально-методичне забезпечення курсу «Фінансова грамотність», проведено аналіз викладання даного курсу у навчальних закладах Чернівецької області з моменту впровадження Всеукраїнського експерименту.

Також педагоги мали можливість ознайомитись із сучасними методами викладання дисципліни "Фінансова грамотність" для учнів 2-9 класів та використанням електронного інтерактивного посібника у 10 класі.

Ольга Семенівна розкрила основні підходи до формування компетенцій учнів при вивченні курсу "Фінансова грамотність" та ознайомила з актуальністю цього курсу в реалізації сучасних реформ освітньої галузі.

Аналіз готовності педагогів до імплементації компетентнісного підходу в освітній процес був здійснений Іриною Корнеліївною та Наталією Костянтинівною у ході тренінгового заняття, а також було розроблено модель підприємливої особи та виокремлено позитиви і проблемні питання впровадження компетентнісного підходу у навчально-виховний процес.

ФОТОЗВІТ Детальніше

 

44 0157 729-30 вересня 2016 року в місті Києві на базі Інституту педагогіки НАПН України та Інституту обдарованої дитини НАПН України відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему «Розбудова економічної освіти та формування основ фінансової грамотності учнівської молоді – основа розвитку громадянського суспільства та становлення економіки знань». У роботі науково-практичної конференції взяли участь науковці із України, Польщі, Німеччині, Нідерландів, Литви.

Серед основних напрямів роботи учасники конференції визначили наступні: інноваційні моделі розбудови економічної освіти; інформаційно-освітній простір формування основ фінансової грамотності учнівської молоді: методологічні основи проектування та використання; проектування навчальних курсів та електронних підручників у галузі економічної освіти та фінансової грамотності; економічна освіта та фінансова грамотність: шляхи запровадження, перспективи та проблеми; застосування сучасних ІТ-технологій щодо формування навчального середовища у галузі фінансової освіти; перспективи та проблеми підвищення кваліфікації вчителів до запровадження інноваційних освітніх технологій та методів навчання у сфері фінансової грамотності; трансферт знання як основа формування економіки знання; застосування новітніх інформаційно-комунікаційних технологій у програмуванні та плануванні фінансів населення.

Педагоги Чернівецької області брали участь у роботі конференції в он-лайн режимі у студії Інституту післядипломної педагогічної освіти. У студії були присутні директор ІППОЧО Білянін Григорій Іванович, вчителі області, що викладають курс «Фінансова грамотність» та керівники навчальних закладів, що реалізують Всеукраїнський експеримент «Розвиток ініціативності та підприємливості учнів як складова формування готовності до навчання і професійної кар'єри у ринкових умовах». На пленарному засіданні виступили: Куриш Наталія Костянтинівна, завідувач науково-методичного центру менеджменту та координації роботи РМК/ММК Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області та Унгурян Ірина Корнеліївна, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри педагогіки, психології і теорії управління освітою Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, із проблеми «Формування ключової компетентності підприємливість та ініціативність у навчально-виховному процесі загальноосвітнього навчального закладу».

У роботі секцій представили свої дослідження: Олянич Олена Миколаївна вчитель економіки та географії Чернівецької загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. № 37 (м. Чернівці) з проблеми «Елективні курси та факультативи економічного спрямування як ефективна форма розвитку фінансової грамотності та соціалізації учнів» та Куриш Діана Григорівна, вчитель географії та економіки Лужанського ЗНЗ І–ІІІ ст. ім. В. Орелецького Кіцманського району Чернівецької області з проблеми «Формування фінансової грамотності школярів – інвестиції у майбутнє економіки України».

30 вересня у рамках конференції буде проведено майстер-класи.

За результатами роботи Міжнародної науково-практичної конференції буде видруковано збірник матеріалів із рекомендаціями та пропозиціями щодо покращення наукової роботи у сфері фінансової грамотності учнівської молоді.

44 0157 744 0157 744 0157 744 0157 744 0157 744 0157 744 0157 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Визначено переможців ІІ Всеукраїнського турніру юних знавців курсу «Фінансова грамотність» Детальніше 

 

46978

Відповідно до листа державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України від 25.02.2016 №2.1/10-341 «Щодо проведення Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week)» та у рамках виконання програми заходів дослідно-експериментальної роботи з впровадження курсу «Фінансова грамотність» (наказ МОН України від 19.07.2012 №828) пропонуємо навчальним закладам області взяти участь у проекті «Всесвітній тиждень грошей», зареєструвавшись на українському сайті проекту www.moneyweek.com.ua.

Найактивніші учасники проекту будуть відзначені координаторами в Україні Global Money Week Асоціацією нової економічної освіти книгою «Як організувати дитячий бізнес-табір чи серію тренінгів». Вона допоможе у плануванні та проведенні факультативних, позашкільних занять з основ фінансової грамотності та підприємництва. Для отримання книги необхідно надати інформацію про проведення занять за відповідним зразком, що знаходиться на сайті проекту.

Детальніше ознайомитись із особливостями проведення Всесвітнього тижня грошей можна дізнатися на сайтах МОНУ та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»: mon.gov.ua та imzo.gov.ua.

fgЗ 25.11 по 01.12 .2015 року журі Всеукраїнського турніру юних знавців курсу «Фінансова грамотність» провело оцінку презентаційних матеріалів команд-учасників у режимі онлайн. Попередньо відеоролики та презентації були розміщені представниками команд на платформі для дистанційної освіти Львівського навчально-наукового інституту ДВНЗ «Університет банківської справи».

У заочному турі 18 команд змагались між собою за кращу презентацію з визначеного за попереднім жеребкуванням питання, максимальна оцінка за яку була визначена у 150 балів. Окрім цього журі дало оцінку візитівці команди, яка була представлена у вигляді відеофрагменту (максимальна оцінка 50 балів).

Запропонований формат проведення змагань було апробовано вперше.

Під час підведення підсумків спочатку за загальною сумою балів за відеоролик та презентацію були визначені переможці серед двох команд. Потім за загальним рейтингом відібрано наступних шістьох переможців для участі у фіналі:

1.Команду «Incognito» ліцею №1 м.Чернівці.

2.Команду Херсонської області.

3.Команду «Бізнес – сила» Харківського ліцею № 141 Харківської міської ради Харківської області.

4.Команду Городищенського економічного ліцею Городищенської районної ради Черкаської області.

5.Команду гімназії № 2 м. Хмельницького.

6.Об’єднану команду навчальних закладів м. Конотоп Сумської області.

Фінал турніру відбудеться 08.12.2015 року в м.Києві, Університеті банківської справи.

На виконання наказів Міністерства освіти і науки України від 19.07.2012 №828 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи на базі загальноосвітніх навчальних закладів та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації України на 2012-2019 роки та від 17.06.2013 №3776 «Про розширення бази для проведення дослідно-експериментальної роботи «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності у навчально-виховний процес» на 2012-2019 роки» Міністерство освіти і науки України, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти у співпраці з Університетом банківської справи та Національним банком планує проведення традиційного відкритого регіонального учнівського турніру з фінансової грамотності у м.Дніпропетровську. Орієнтовні терміни проведення жовтень-листопад 2015 року.

Бажаючим прийняти участь звертатись за адресою м.Чернівці, вул. І.Франка, 20, кабінет 14.

Телефон для довідок: 52-73-36 – Наталія Куриш.

Інформаційні матеріали додаються.

1img003

 

 

 

fgl 16Відповідно до пропозицій Національного банку України та Програми розвитку фінансового сектора (USAID/FINREP-II), в  рамках Всеукраїнського місячника фінансової грамотності в Лужанському ЗНЗ І-ІІІст. ім..В.Орелецького проводився з 03.11 по 07.11.2014 року тиждень фінансової грамотності.

Відкриття тижня відбулося в понеділок на щотижневій лінійці. В ході тижня учні мали можливість ознайомитись із роботою Лужанського відділення банку «Надра», де отримали відповіді на питання, що стосуються організації роботи банку та можливості здійснення розрахункових операцій з клієнтами. Серед учнів 9-х та 11-х класів проведено економічну вікторину «Ерудит». Цікавим видався конкурс малюнків серед учнів 5-х класів «Гроші в моєму житті». Учнями 10-го класу проведено учнівський всеобуч з питання «Пластикові картки – реалії сьогодення», де старшокласники мали можливість ознайомитись із перевагами та недоліками пластикових карток, їх видами та можливостями, почути у відеозаписі думки громадян України про використання електронних грошей. Також були розглянуті можливі життєві проблемні ситуації використання пластикових карток та їх вирішення.

         Під час проведення підсумків тижня фінансової грамотності на лінійці 10 листопада дирекція відмітила подяками класи, які взяли активну участь у проведенні заходів та вчителів-організаторів.

fgl 16fgl 16fgl 16fgl 16fgl 16fgl 16fgl 16fgl 16fgl 16fgl 16fgl 16fgl 16fgl 16fgl 16fgl 16fgl 16

POland 5Протягом двох років в Чернівецькій області відбувається реалізація міжнародного проекту «Ініціативна молодь 2 – інноваційні методи навчання підприємництва в українській системі освіти» в рамках конкурсу «Польська допомога задля розвитку 2013” за фінансової підтримки Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща, Громадської організації «Громадський Центр «Ділові ініціативи» (м. Івано-Франківськ) в партнерстві з Фондом Розвитку Місцевої Демократії Малопольським Інститутом Територіального Самоврядування і Адміністрації (м. Краків, Польща). В проекті брали участь 20 вчителів економіки та методисти Івано-Франківської, Чернівецької, Терно-пільської області. Чернівецьку область в проекті представляли Савчук Т.Д.- вчитель економіки та географії Мамаївського ЗНЗ І-ІІІ ст. №1, Галіцька Т.Д. –вчитель економіки та географії Кіцманського ЗНЗ І-ІІІст., Кирилюк О.І. – вчитель основ здоров’я Шипинецького ЗНЗ І-ІІІст. Кіцманського району, а також Куриш Н.К. – завідувач НМЦ менеджменту та з координації діяльності РМК/ММК ІППОЧО.

         В рамках проекту проводився конкурс «Юніор бізнесу» серед учнівської молоді. Конкурс передбачав розробку та презентацію бізнес ідей для підприємницької діяльності, їх стратегій реалізацій та промоцій.

         Фінал конкурсу відбувся 25 червня у місті Івано-Франківську. Серед 53 команд учасників конкурсу, Чернівецьку область представляли 7 команд, до фіналу ввійщли дві наші команди. Переможцями конкурсу визнано 5 команд: з Івано-Франківської, Тернопільської і Чернівецької області. Команда-переможець Чернівецької області, це учні 9-А класу Шипинецького ЗНЗ І-ІІІ ст. Кіцманського району: Лакуста Станіслав, Воловідник Каріна, Воловідник Крістіна, керівник Кирилюк О.І., з бізнес-ідею клінінгової компанії «Ґаздиня», що надає послуги по прибиранню приміщень.

         Переможці конкурсу отримали нагороду – тижневу поїздку до Польщі, що тривала з 29 вересня по 3 жовтня. Фіналісти конкурсу проживали в місті Кракові. Програмою перебування було передбачено захоплюючі екскурсії і цікаві зустрічі. Учні відвідали величезний зоопарк міста Кракова.      Надзвичайно пізнавальним стало відвідування саду експериментів, де на собі можна було перевірити закони фізики. Зворушливим стало відвідування музею сучасного мистецтва, де була експозиція присвячена подіям в Україні. Національний історичний музей вразив інноваційним поєднанням сучасності і минулого. Візит до гімназії імені короля Владислава Ягелло в Неполонміцах дав змогу поспілкуватися з польськими ровесниками. Польські і українські учні разом зіграли в симуляційну гру з підприємництва. Господарі ознайомили з учнівським проектами, в яких вони беруть участь, а українці, в свою чергу, представили свої бізнес-ідеї.   Вразила екскурсія по королівському замку в Неполомніцах, де зберігаються як історичні експонати так і витвори мистецтва.

Надвіслянський етнографічний музей переніс своїх гостей в ХVІІ- ХІХ ст, дав змогу побачити архітектуру і побут цих століть. На зустрічі з президентом фундації розвитку локальної демократії паном Адамом Адузкевічем українські школярі представили свої фінальні бізнес-ідеї, дякували за можливість відвідати Польшу, надану Малопольським інститутом самоврядування і територіального адміністрування. Пан директор висловив своє захоплення нашими бізнес-ідеями і побажав фіналістам конкурсу стати успішними бізнесменами, очолити згодом провідні світові компанії.

POland 5POland 5POland 5POland 5POland 5

през гот фін 1022-24 вересня 2014 року у конференц-центрі готелю «Президент готель» в Києві відбувся Всеукраїнський семінар-практикум з курсу «Фінансова грамотність», який організували Програма розвитку фінансового сектору (USAID/FINREP-II) разом з Міністерством освіти і науки України, Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Національним банком України та Університетом банківської справи НБУ.

Метою семінару було підготувати викладачів-тренерів, які б в подальшому надавали методичну підтримку вчителям, що викладають курс «Фінансова грамотність» та представити їм інноваційні інтерактивні методики викладання курсу. У семінарі взяли участь методисти інститутів післядипломної педагогічної освіти, які відповідають за впровадження курсу «Фінансова грамотність» у загальноосвітніх навчальних закладах на обласному рівні, та вчителі шкіл. Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області на семінарі представляла завідувач НМЦ менеджменту та з координації діяльності РМК/ММК – Куриш Н.К.

У вітальній промові Олена Дубовик, начальник відділення науково-методичного забезпечення загальної середньої освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, підкреслила, що серед усіх предметів за вибором курс «Фінансова грамотність» – наймаcштабніший. У січні 2012 року фінансова грамотність почала викладатися у 13 пілотних школах у 5 регіонах України, а вже зараз цей курс вивчають понад 17 тисяч учнів з більш, ніж 600 загальноосвітніх навчальних закладів з усієї України.

В роботі семінару взяли також участь директор центру наукових досліджень НБУ Володимир Міщенко, Даніло Круз-ДеПаула, керівник Програми USAID/FINREP-ІІ.

Програма триденного семінару поєднала лекційну частину, під час якої експерти та практики фінансового ринку висвітлили важливі фінансові питання за темами навчальної програми курсу «Фінансова грамотність», а також практичну частину, на якій міжнародні експерти Програми USAID/FINREP-II професори Джон Брок та Джейн Лопус презентували учасникам інноваційну функціонально орієнтовану методику викладання фінансової грамотності у формі інтерактивних навчальних модулів. Під час таких інтерактивних сесій вчителі та методисти відчули себе в ролі учнів та активно долучилися до виконання вправ та завдань з фінансової грамотності, розроблених за інноваційною методикою.

Також на семінарі було презентовано новий електронний (мультимедійний) інтерактивний навчальний посібник з курсу «Фінансова грамотність», який Програма USAID/FINREP-II створила, щоб надати можливість усім учням старших класів вивчати курс «Фінансова грамотність» без використання друкованих навчальних посібників. Окрім цього, завдяки інтерактивності та мультимедійній функціональності електронний підручник дозволить представити зміст курсу у більш наочній та цікавій формі в порівнянні з друкованим підручником, полегшить учням пошук необхідної інформації, а також надасть можливість самостійно перевірити отримані знання за допомогою тестів. Авторами навчальних матеріалів є представники Університету банківської справи НБУ та викладачі курсу «Фінансова грамотність» загальноосвітніх навчальних закладів. Виконавцем робіт із розробки є ТОВ «Вівере Бене 2», ТМ «Розумники».

Стів Гоньє, директор Офісу економічного зростання Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Юрій Завалевський, в. о. директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, та Тамара Смовженко, ректор Університету банківської справи НБУ, вручили учасникам сертифікати. Таким чином 44 освітянина отримали статус тренера з фінансової грамотності. Повернувшись додому, учасники семінару проведуть тренінги з фінансової грамотності з вчителями за програмою «Навчи вчителя» на регіональному рівні.

Після семінару для учасників було організовано екскурсію до Музею грошей Національного банку України, під час якої їм розповіли про історію грошей в Україні від древніх часів до сьогодення.

през гот фін 10през гот фін 10през гот фін 10през гот фін 10през гот фін 10през гот фін 10през гот фін 10през гот фін 10през гот фін 10през гот фін 10

 

2020
Січень
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Журнал відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні11038
mod_vvisit_counterВчора10372
mod_vvisit_counterЦього тижня43745
mod_vvisit_counterМинулого тижня30045
mod_vvisit_counterЦього місяця73790
mod_vvisit_counterМинулого місяця0
mod_vvisit_counterВсі73791

Online (20 minutes ago): 183
Your IP: 34.229.131.116
,
Now is: 2020-01-22 22:19
22.jpg

Опитування

Більш за все задоволення в житті приносить: