# mesa police arrest records # kaufman county jail records # trace phone # npi search by phone number # navajo nation police records # east hampton new york property records # mobile number directory with name and address # property sales records indiana #
 • ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з математики. Завдання, відповіді та вказівки до розв'язання

  Неділя, 20 січня 2019, 16:54
 • Олімпіада - це розвиток математичної освіти та культури в нашій державі

  Неділя, 20 січня 2019, 11:39
 • Засіяли зерном на щастя…

  П'ятниця, 18 січня 2019, 15:48
 • Про організаційно-практичне забезпечення підготовки і проведення другого, регіонального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у 2018/2019 навчальному році

  П'ятниця, 18 січня 2019, 15:21
 • Щодо проведення онлайн-уроку з нагоди Дня Безпечного Інтернету

  П'ятниця, 18 січня 2019, 12:29

No categories found

 •   0
There are no images available in the gallery.
Події Не ми пануємо над мовою, це вона панує над нами

Не ми пануємо над мовою, це вона панує над нами

seminar _30_03_1830 березня 2018 року на базі Острицької ЗОШ І-ІІІ ступенів та Горбівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Герцаївського району проведено обласний семінар-практикум методистів суспільно-гуманітарних дисциплін РМК/ММК/ОТГ з проблеми «Білінгвальне навчання – важливий шлях становлення носія загальнонаціональної культури у багатоетнічному суспільстві. Використання потенціалу суспільно-гуманітарних дисциплін у процесі реалізації полікультурного виховання учнів освітніх закладів».

У роботі семінару-практикуму взяли активну участь: Г.В. Руда, заступник директора з науково-навчальної роботи та міжнародних відносин Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, кандидат психологічних наук; О.М. Магас, начальник відділу освіти, молоді та спорту Герцаївської райдержадміністрації; С.Б. Гульпе, завідувач РМК відділу освіти, молоді та спорту Герцаївської райдержадміністрації; В.Г. Цуркан, голова Острицької ОТГ; Є.Д.Квітень, завідувач НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППОЧО; Л.І.Іванова, Л.С. Говорнян, В.Ф. Федорак, Н.Ю. Свирланяк – методисти НМЦ суспільно-гуманітарних дисциплін ІППОЧО; А.Ф.Швець, директор Острицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Герцаївського району, О.В.Вержак, директор Горбівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Герцаївського району; методисти РМК/ММК/ОТГ та вчителі.

На пленарному засіданні учасників семінару привітала Галина Руда, яка у своєму виступі білінгвальне навчання окреслила як пріоритетний напрям формування компетентного учня в умовах полікультурного суспільства. «Білінгвальне навчання – цілеспрямований процес залучення до світової культури засобами рідної та іноземними мов. Сьогодні ми обговоримо особливості використання двох мов як засобу навчання: рідної румунської та державної української. Не ми пануємо над мовою, це вона панує над нами», – зазначила Галина Василівна, цитуючи М.Емінеску.

Василь Цуркан розповів про забезпечення шкіл, інновації та досягнення Герцаївського району в освітньому процесі.

Цікавою була доповідь на тему «Острицька ЗОШ І-ІІІ ступенів Герцаївського району в умовах реформування освіти» директора школи Анатолія Швеця та заступника директора з НВР Анжеліки Лоік.

«Мова і релігія – це поняття, які не можна нав’язувати. Ми завжди модернізуємось, ідемо вперед, розуміючи, що багатомовність рівноцінна багатокультурності, впроваджуємо інновації на освітянській ниві», – зазначив Октавян Магас у своєму виступі.

Про стан справ щодо науково-методичного супроводу реалізації концепції білінгвального навчання в освітніх закладах Герцаївського району розповіла Світлана Гульпе.

Євгенія Квітень висвітлила питання «Використання освітньо-виховного потенціалу суспільно-гуманітарних дисциплін для формування предметних і життєвих компетентностей учнів у багатоетнічному суспільстві в умовах білінгвального навчання» наголосивши, що дискусія про українсько-румунську двомовність завжди викликає неоднозначне ставлення, незважаючи на те, що це, фактично, є процесом розвитку природної двомовності.

Секційне засідання, яке мало практичне спрямування, представлено фрагментами уроків з елементами білінгвального навчання. Досвідом роботи поділилися М.В.Ону, вчитель зарубіжної літератури Герцаївської ЗОШ І-ІІІ ст., В.М.Ютиш, учитель історії Острицької ЗОШ І-ІІІ ст., М.Г.Лупу та М.К.Попа, вчителі румунської мови та літератури Петрашівської ЗОШ, А.Г.Кібак, учитель української мови та літератури Острицької ЗОШ І-ІІІ ст.

Однією із родзинок семінару-практикуму стала європейська модель   організації  роботи  круглого столу, який був присвячений питанням оптимізації  пошуку  шляхів опанування   українською  мовою як державною учителями  та учнями шкіл  з румунською мовою навчання. Сформувавши кілька фокус-груп, котрі складалися з фахівців різних категорій,  учасники  семінару обговорювали питання,   винесені  на  засідання з координатором Галиною Рудою.

Директор Олексій Вержак презентував Горбівську ЗОШ І-ІІІ ступенів освітній заклад, який працює над полікультурним вихованням учнів. Школярі продемонстрували гостям свої таланти і творчі здібності. У стінах цього освітнього закладу учасники семінару побачили цікаві форми організації навчальної діяльності:  «Літературна кав’ярня – один із шляхів полікультурного виховання учнів» (А.К.Згирча, учитель української мови і літератури Горбівської ЗОШ І-ІІІ ст. та М.М.Реколца), фрагмент уроку з правознавства у 9 класі на тему «Що таке злочин?» (Т.М.Глибочану, вчитель правознавства Горбівської ЗОШ І-ІІІ ст.).

Справжнім витвором мистецтва став проект «Аматорський драматичний театр села Горбова». Усі присутні мали змогу побачити фрагмент вистави «Сватання на Гончарівці» Г.Квітки-Основ’яненка у перекладі румунською мовою, в якому проявилися таланти села Горбова!

Насамкінець О.І.Андієш, інспектор-методист з питань освіти Острицької ОТГ, оцінив роль такого заходу для новоствореної громади, висловив побажання щодо подальшої співпраці з ІППОЧО; учасники семінару підвели підсумки та ухвалили рекомендації.

Висловлюємо щиру подяку всім учасникам семінару-практикуму за активну співпрацю, директорам освітніх закладів А.Ф.Швецю та О.В.Вержаку, педагогогічним колективам за бездоганну організацію роботи, гостинність і теплу атмосферу під час проведення обласного заходу.

ФОТОЗВІТ

2019
Січень
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Журнал відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4727
mod_vvisit_counterВчора7750
mod_vvisit_counterЦього тижня4727
mod_vvisit_counterМинулого тижня53906
mod_vvisit_counterЦього місяця118499
mod_vvisit_counterМинулого місяця158864
mod_vvisit_counterВсі454600

Online (20 minutes ago): 162
Your IP: 3.84.186.122
,
Now is: 2019-01-20 19:19
22.jpg

Опитування

Більш за все задоволення в житті приносить: