Для вчителів румунської мови та літератури (румунської і зарубіжної) 4 квітня 2025 року на базі Ропчанського ліцею ім. «Штефан чел Маре ші Сфинт» Сторожинецької ТГ відбулося методичне ательє на тему «Методи розвитку критичного мислення учнів в освітньому процесі».
Захід було організовано у змішаному форматі Лілією Говорнян, методистом НМЦ суспільно-гуманітарної освіти та міжнародної інтеграції КЗ «ІППОЧО».
Основна мета методичного ательє – поглиблення професійної майстерності педагогів шляхом впровадження ефективних методів розвитку критичного мислення учнів у процесі навчання румунської мови та літератури.
Методичне ательє стало справжнім фаховим форумом, де педагогічне натхнення гармонійно поєдналося з прагненням до пошуку інноваційних, дієвих методів, що сприяють формуванню логічного, самостійного та глибокого мислення в учнів.
Під час заходу відбулися демонстраційні уроки, які провели вчителі Семілія Влад та Олена Биндю. Своїм досвідом поділилася Семілія Влад, яка представила урок у 8 класі на тему «Означення». Вона акцентувала увагу на ролі аналітичних запитань та дослідницьких завдань у процесі засвоєння граматичних понять, підкресливши важливість інтерпретації художніх текстів у формі відкритого діалогу з учнями як інструменту розвитку критичного мислення.
Олена Биндю презентувала позакласний проєкт «Любов не має віку й відстані», який продемонстрував, як цінності та емоційна чутливість стимулюють роздуми учнів і сприяють розвитку автентичного самовираження.
Лучіка Ґриґуш організувала зустріч з учнями 7 класу, які поділилися враженнями про цікаві уроки, пізнавальні заходи та педагогічні ініціативи. Учні мали можливість поспілкуватися з авторами підручника «Румунська мова» для учнів 7 класу (НУШ), за якими навчаються: із Говорнян Лілією, Васильчук Марією та Мирон Ларисою.
Панельна дискусія відбулася онлайн, у ході якої обговорювалися сучасні підходи та методики, що сприяють формуванню критичного мислення. Про освітню діяльність Ропчанського ліцею, успіхи учнів та професійну відданість педагогічного колективу розповів директор закладу Степан Мітрік, підкресливши вагому роль закладу освіти у формуванні відповідального, креативного та мислячого молодого покоління.
Захід пройшов у теплій атмосфері наукового обміну, професійного зростання та співпраці, підтвердивши, що вчителі румунської мови та літератури постійно перебувають у творчому пошуку ефективних шляхів для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу своїх учнів.
Усі учасники висловлюють щиру вдячність організаторам за надану можливість долучитися до цього важливого заходу. Методичне ательє стало неоціненною складовою їхнього професійного розвитку, сприяючи розширенню підходів у педагогічній практиці, необхідних для вдосконалення сучасної освіти.